Orły 2017

Najlepszy film
Laureat: Wojciech Smarzowski – Wołyń
Nominowani: Maciej Pieprzyca – Jestem mordercą; Jan P. Matuszyński – Ostatnia rodzina

Najlepszy film europejski
Laureat: László Nemes – Syn Szawła
Nominowani: Stephen Frears – Boska Florence ; Ken Loach – Ja, Daniel Blake

Najlepszy film dokumentalny
Laureat: Anna Zamecka – Komunia
Nominowani: Wojciech Staroń – Bracia; Karolina Bielawska – Mów mi Marianna

Najlepszy filmowy serial fabularny
Laureat: Łukasz Palkowski – Belfer
Nominowani: Monika Strzępka – Artyści; Wojciech Adamczyk – Ranczo

Najlepsza reżyseria
Laureat: Wojciech Smarzowski – Wołyń
Nominowani: Maciej Pieprzyca – Jestem mordercą; Jan P. Matuszyński – Ostatnia rodzina

Najlepszy scenariusz
Laureat: Robert Bolesto – Ostatnia rodzina
Nominowani: Maciej Pieprzyca – Jestem mordercą; Wojciech Smarzowski – Wołyń

Najlepsza główna rola kobieca
Laureat: Aleksandra Konieczna – Ostatnia rodzina; 
Nominowani: Michalina Łabacz – Wołyń; Dorota Kolak – Zjednoczone stany miłości

Najlepsza główna rola męska
Laureat: Andrzej Seweryn – Ostatnia rodzina
Nominowani: Mirosław Haniszewski – Jestem mordercą; Arkadiusz Jakubik – Wołyń

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Laureat: Agata Kulesza – Jestem mordercą
Nominowani: Agata Buzek – Niewinne; Izabela Kuna – Wołyń

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Laureat: Arkadiusz Jakubik – Jestem mordercą
Nominowani: Dawid Ogrodnik – Ostatnia rodzina; Jacek Braciak – Wołyń

Najlepsze zdjęcia
Laureat: Piotr Sobociński jr. – Wołyń
Nominowani: Paweł Dyllus – Jestem mordercą; Jerzy Zieliński – Letnie przesilenie; Kacper Fertacz – Ostatnia rodzina

Najlepsza muzyka
Laureat: Mikołaj Trzaska – Wołyń
Nominowani: Bartłomiej Gliniak – Na granicy; Maciej Zieliński – Sługi boże

Najlepsza scenografia
Laureat: Marek Zawierucha – Wołyń
Nominowani: Joanna Wójcik – Jestem mordercą; Joanna Macha – Niewinne; Jagna Janicka – Ostatnia rodzina

Najlepsze kostiumy
Laureat: Wanda Kowalska, Paweł Grabarczyk, Magdalena Rutkiewicz-Luterek, Agata Drozdowska – Wołyń
Nominowani: Aleksandra Staszko – Baby Bump; Emilia Czartoryska – Ostatnia rodzina

Najlepszy montaż
Laureat: Paweł Laskowski – Wołyń
Nominowani: Leszek Starzyński – Jestem mordercą; Agnieszka Glińska, Anna Zamecka, Wojciech Janas – Komunia; Dorota Wardęszkiewicz – Wszystkie nieprzespane noce; Beata Walentowska – Zjednoczone stany miłości

Najlepszy dźwięk
Laureat: Katarzyna Dzida-Hamela, Jacek Hamela – Wołyń
Nominowani: Marek Wronko – Wszystko gra; Andrzej Lewandowski, Małgorzata Lewandowska – Sprawiedliwy

Odkrycie roku
Laureat: Jan P. Matuszyński − Ostatnia rodzina (Reżyseria)
Nominowani: Anna Zamecka – Komunia (Reżyseria)
Michalina Łabacz – Wołyń (Rola kobieca)

Nagroda za osiągnięcia życia
Laureat: Sylwester Chęciński

Nagroda Publiczności
Laureat: Wojciech Smarzowski – Wołyń
Nominowani: Maciej Pieprzyca – Jestem mordercą; Jan P. Matuszyński – Ostatnia rodzina

Najwięcej nominacji:
14: Wołyń
10: Ostatnia rodzina
9: Jestem mordercą
3: Komunia

Najwięcej nagród:
9: Wołyń
4: Ostatnia rodzina
2: Jestem mordercą