Orły 2016

Najlepszy film
Laureat: Małgorzata Szumowska – Body/Ciało
Nominowani: Janusz Majewski – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy; Kinga Dębska – Moje córki krowy

Najlepszy film europejski
Laureat: Paolo Sorrentino – Młodość
Nominowani: Roy Andersson – Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu; Mike Leigh – Pan Turner

Najlepszy film dokumentalny
Laureat: Kinga Dębska, Maria Konwicka – Aktorka
Nominowani: Aneta Kopacz – Joanna; Sławomir Grünberg – Karski i władcy ludzkości; Hanna Polak – Nadejdą lepsze czasy; Vita Maria Drygas – Piano

Najlepszy filmowy serial fabularny
Laureat: Jacek Filipiak, Maciej Pieprzyca – Prokurator
Nominowani: Wojciech Adamczyk – Dziewczyny ze Lwowa; Patryk Vega – Służby specjalne

Najlepsza reżyseria
Laureat: Małgorzata Szumowska – Body/Ciało
Nominowani: Jerzy Skolimowski – 11 minut; Magnus von Horn – Intruz

Najlepszy scenariusz
Laureat: Kinga Dębska – Moje córki krowy
Nominowani: Jerzy Skolimowski – 11 minut; Michał Englert, Małgorzata Szumowska – Body/Ciało

Najlepsza główna rola kobieca
Laureat: Maja Ostaszewska – Body/Ciało
Nominowani: Agata Kulesza – Moje córki krowy; Gabriela Muskała – Moje córki krowy

Najlepsza główna rola męska
Laureat: Janusz Gajos – Body/Ciało
Nominowani: Maciej Stuhr – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy; Marian Dziędziel – Moje córki krowy

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Laureat: Anna Dymna – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Nominowani: Ewa Dałkowska – Body/Ciało; Kinga Preis – Córki dancingu

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Laureat: Wojciech Pszoniak – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy; 
Nominowani: Adam Woronowicz – Demon; Marcin Dorociński – Moje córki krowy

Najlepsze zdjęcia
Laureat: Arkadiusz Tomiak – Karbala
Nominowani: Arkadiusz Tomiak – Fotograf; Marcin Koszałka – Czerwony pająk; Michał Englert – Body/Ciało

Najlepsza muzyka
Laureat: Wojciech Karolak – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Nominowani: Maciej Zieliński – Fotograf; Paweł Mykietyn – 11 minut

Najlepsza scenografia
Laureat: Jagna Janicka – Hiszpanka
Nominowani: Andrzej Haliński – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy; Marek Warszewski – Karbala

Najlepsze kostiumy
Laureat: Dorota Roqueplo, Andrzej Szenajch – Hiszpanka
Nominowani: Magdalena Biedrzycka – Czerwony pająk; Małgorzata Zacharska – Panie Dulskie

Najlepszy montaż
Laureat: Agnieszka Glińska – 11 minut;
Nominowani: Bartosz Karczyński – Moje córki krowy; Michał Czarnecki – Karbala

Najlepszy dźwięk
Laureat: Krzysztof Jastrząb, Mateusz Irisik – Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Nominowani: Marcin Kasiński, Kacper Habisiak, Marcin Jachyra – Body/Ciało; Marek Wronko – Panie Dulskie; Maria Chilarecka, Marcin Lenarczyk – Córki dancingu

Odkrycie roku
Laureat: Agnieszka Smoczyńska – Córki dancingu (Reżyseria)
Nominowani: Justyna Suwała − Body/Ciało (Rola kobieca); Magnus von Horn – Intruz (Reżyseria)

Nagroda za osiągnięcia życia
Laureat: Janusz Gajos

Nagroda Publiczności
Laureat: Kinga Dębska – Moje córki krowy

Najwięcej nominacji
9: Body/Ciało
7: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, Moje córki krowy
4: 11 minut

Najwięcej nagród
4: Body/Ciało, Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
2: Hiszpanka, Moje córki krowy