Orły 2015

Najlepszy film:
Laureat: Łukasz Palkowski – Bogowie
Nominowani: Władysław Pasikowski – Jack Strong; Jan Komasa – Miasto 44

Najlepszy film europejski
Laureat: Andriej Zwiagincew – Lewiatan
Nominowani: Lars von Trier – Nimfomanka cz. I; Paolo Sorrentino – Wielkie piękno

Najlepszy film dokumentalny
Laureat: Jan Komasa – Powstanie Warszawskie
Nominowani: Piotr Rosołowski, Elwira Niewiara – Efekt domina; Krzysztof Magowski – Sen o Warszawie

Najlepszy filmowy serial fabularny
Laureat: Jan Hryniak – Czas honoru – Powstanie
Nominowani: Wojciech Adamczyk – Ranczo (seria 8); Katarzyna Adamik, Michał Gazda – Wataha

Najlepsza reżyseria
Laureat: Łukasz Palkowski – Bogowie
Nominowani: Władysław Pasikowski – Jack Strong; Jan Komasa – Miasto 44

Najlepszy scenariusz
Laureat: Krzysztof Rak – Bogowie
Nominowani: Władysław Pasikowski – Jack Strong; Wojciech Smarzowski – Pod Mocnym Aniołem

Najlepsza główna rola kobieca
Laureat: Maja Ostaszewska – Jack Strong
Nominowani: Zofia Wichłacz – Miasto 44; Agata Kulesza – Pani z przedszkola

Najlepsza główna rola męska
Laureat: Tomasz Kot – Bogowie
Nominowani: Marcin Dorociński – Jack Strong; Robert Więckiewicz – Pod Mocnym Aniołem

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Laureat: Kinga Preis – Pod Mocnym Aniołem
Nominowani: Karolina Gruszka – Pani z przedszkola
Kinga Preis – Bogowie

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Laureat: Piotr Głowacki – Bogowie
Nominowani: Ireneusz Czop – Jack Strong; Adam Woronowicz – Pani z przedszkola; Arkadiusz Jakubik – Pod Mocnym Aniołem

Najlepsze zdjęcia
Laureat: Piotr Sobociński – Bogowie
Nominowani: Marian Prokop – Miasto 44; Antoni Wawrzyniak, Stefan Bagiński, Roman Banach, Andrzej Ancuta, Jerzy Gabryelski, Seweryn Kruszyński, Kazimierz Pyszkowski, Jerzy Zarzycki, Stanisław Bala, Ryszard Szope, Antoni Bohdziewicz, Henryk Vlassak, Edward Szope, Wacław Kaźmierczak – Powstanie Warszawskie

Najlepsza muzyka
Laureat: Czesław Niemen – Sen o Warszawie
Nominowani: Witold Lutosławski – Granatowy zeszyt; Jan Duszyński – Jack Strong; Wojciech Kilar – Obce ciało

Najlepsza scenografia
Laureat: Marek Warszewski, Grzegorz Piątkowski – Miasto 44
Nominowani: Wojciech Żogała – Bogowie; Joanna Macha – Jack Strong

Najlepsze kostiumy
Laureat: Magdalena Jadwiga Rutkiewicz – Luterek, Dorota Roqueplo – Miasto 44
Nominowani: Ewa Gronowska – Bogowie; Małgorzata Braszka, Michał Koralewski – Jack Strong

Najlepszy montaż
Laureat: Michał Czarnecki – Miasto 44
Nominowani: Jarosław Barzan – Bogowie; Jarosław Kamiński – Jack Strong; Agnieszka Glińska – Jeziorak

Najlepszy dźwięk
Laureat: Bartosz Putkiewicz – Powstanie Warszawskie
Nominowani: Michał Fojcik, Bartłomiej Bogacki – Bogowie; Jan Freda, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński – Jack Strong

Odkrycie roku
Laureat: Zofia Wichłacz – Miasto 44 (Aktorka)
Nominowani: Ewa Gronowska – Bogowie (Kostiumy); Kacper Fertacz – Hardkor Disko (Zdjęcia)

Nagroda za osiągnięcia życia
Laureat: Franciszek Pieczka

Nagroda Publiczności
Laureat: Łukasz Palkowski – Bogowie

Nominowani: Władysław Pasikowski – Jack Strong
Jan Komasa – Miasto 44

Najwięcej nominacji

13: Bogowie
12: Jack Strong
9: Miasto 44
4: Pod Mocnym Aniołem
3: Powstanie Warszawskie, Pani z przedszkola

Najwięcej nagród
7: Bogowie
4: Miasto 44
2: Powstanie Warszawskie