ZŁOTE LWY 2016

ZŁOTE LWY

 Najlepszy film:  Ostatnia rodzina, Jan P. Matuszyński

Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca:  Aleksandra Konieczna  – Ostatnia rodzina

Najlepsza pierwszoplanowa rola męska:  Andrzej Seweryn – Ostatnia rodzina

 

NAGRODA SPECJALNA JURY:  Czerwony pająk, Marcin Koszałka

ZŁOTY PAZUR – KONKURS INNE SPOJRZENIE:  

Najlepszy film konkursu:  Biuro budowy pomnika, Karolina Breguła; Ederly, Piotr Dumała

Wyróżnienie:  Zud, Marta Minorowicz

SREBNE LWY:  Jestem mordercą, Maciej Pieprzyca

 

KONKURS FABULARNYCH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

 Najlepszy film w konkursie:  Hycel, Daria Woszek

Wyróżnienie specjalne:  Romantik, Mateusz Rakowicz

 

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy reżyser: Tomasz Wasilewski, Zjednoczone stany miłości

Najlepszy scenariusz: Jestem mordercą, Maciej Pieprzyca

Najlepsze zdjęcia: Wołyń, Piotr Sobociński Jr.

Najlepsza scenografia:  Szczęście świata, Tomasz Bartczak, Andrzej Kowalczyk

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca: Dorota Kolak – Zjednoczone stany miłości

Najlepsza drugoplanowa rola męska: Łukasz Simlat – Zjednoczone stany miłości

Najlepszy debiut aktorski: Michalina Łabacz, jako Zosia Głowacka-Skiba w filmie Wołyń

Najlepsza charakteryzacja: Wołyń, Ewa Drobiec

Najlepsze kostiumy:  Zjednoczone stany miłości, Monika Kaleta

Najlepszy dźwięk:  Na granicy, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński

Najlepszy montaż: Zjednoczone stany miłości, Beata Walentowska

 

KONKURS MŁODEGO KINA

Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film:  Szczękościsk, Kordian Kądziela

Wyróżnienie specjalne:  Niestrudzeni wędrowcy, Kalina Alabrudzińska; Zagraj ze mną, Milena Dutkowska

ZŁOTY KLAKIER

Nagroda publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu:  Sługi boże, Mariusz Gawryś

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Światłoczuła nagroda publiczności:  Ostatnia rodzina, Jan P. Matuszyński

NAGRODA SPECJALNA

Don Kichot – Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Plac zabaw, Bartosz M. Kowalski

 Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Jestem mordercą, Maciej Pieprzyca